Psyhologos Психология и Самопознание

Пятница, 17.05.2024, 10:49

Приветствую Вас Гость | RSS | Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход

Главная » Статьи » Мои статьи

Мотивація до шлюбу

О семье и браке. Про сім`ю та шлюб (Продолжение)

Дещо про мотиви вступу в шлюб

Мотив (від лат. Movere - приводити в рух, штовхати) - складне психологічне утворення, що спонукає до свідомих дій і вчинків і служить для них підставою (обгрунтуванням).

Мотивація - динамічний процес формування мотиву (як підстави вчинку).

Мотиви вступу вшлюб потрібно розглядати не як короткочасний душевний порив, а як тривалий процес, в результаті якого погляди, установки і орієнтації, що сформувалися в певній обстановці, спонукають людей до активізації своєї діяльності в напрямку задоволення своїх соціальних, особистісних та природних потреб у шлюбі.

Людину не можна вважати достатньо вмотивованою і  підготовленою до шлюбу, якщо у неї немає чіткого уявлення, що таке сім'я, навіщо вони одружуються, які взаємини вони будуватимуть, які обов'язки на них накладаються. Важливим показником цієї готовності є усвідомленість мотивів вступу в шлюб.

Відомий психолог Л.Б. Шнейдер виділяє три мотивації, щодо створення шлюбу:

1) Мотивація на сам факт шлюбу . Головна рушійна сила в цьому випадку – намір укласти шлюб. Часом це відбувається під впливом інших при реалізації гасла «Вже час!». При цьому інша людина є лише засобом для виконання заповітного бажання –одружитися або вийти заміж. Загалом неважливо, який саме партнер поруч. Важливо, щоб був і не заперечував проти укладення шлюбу. Якщо такої людини поблизу немає - всі сили витрачаються на його пошуки. Самі по собі такі дії не пофарбовані в негативні тони. У багатьох випадках шлюб стартує саме з цієї позиції, і люди, що мали серйозну потребу в сімейній самореалізації, живуть у шлюбі довго і щасливо, або благополучно. Проблеми виникають, коли згодом зустрічається людина, яка здатна викликати сильне почуття.

2) Мотивація на певний тип шлюбу. У цих випадках діють більш впевнені люди, вони орієнтуються на такого партнера, який здатний здійснити їх мрії і відповідає уявленню про престижний варіант шлюбних відносин. Раніш для жінки ознакою успішного заміжжя був шлюб з капітаном далекого плавання, артистом, дипломатом. Для юнака - шлюб з донькою відомих людей, начальників. У нинішні часи символом успішного заміжжя є шлюб з іноземцем або іноземкою, багатою людиною, фотомоделлю. Сам по собі цей факт не несе негативного забарвлення. Проблеми знову-таки виникають, якщо в житті зустрічається інший або інша. Такі оціночно-порівняльні вибори можуть відбуватися в житті багато разів: завжди можна знайти когось ще краще.

3) Мотивація на певну людину. У цьому випадку обранець сприймається як конкретна реальна людина, з усіма слабкостями і недоліками. Звичайно, можуть зустрітися і краще і красивіше, але це нічого не міняє. Це був свідомий вибір з установкою на прийняття певної людини і звідси витікає  особиста відповідальність за свої почуття.

 

Бажаю щастя й процвітання!

Далі буде.

http://psyhologos.ucoz.com/

Категория: Мои статьи | Добавил: Laviniya (08.09.2013)
Просмотров: 3114 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Поиск

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0