Psyhologos Психология и Самопознание

Пятница, 17.05.2024, 10:49

Приветствую Вас Гость | RSS | Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход

Главная » Статьи » Мои статьи

О семье и браке

О семье и браке. Про сім`ю та шлюб.

Пишу эту статью намеренно на украинском языке, что бы слово «брак» не уводило часть читателей от смысла сказанного.

От же, про сім`ю та шлюб.

Багато сказано і написано про сім`ю і мудрих книжок і наукових робіт і художніх творів, але наші сім`ї і понині потребують допомоги, а ми безпорадні, коли в нашу сім`ю приходять зміни і не на краще, і нам здається, що то лиха Доля постукала в наші двері, а ми майже все робили, щоб у нас все було як найкраще.

Додам у скарбничку про шлюб і свої дослідження та спостереження, най вони будуть у пригоді добрим людям.

Від подружжя — і щастя і спасіння вічне. Тому до нього приступати потрібно не з легковажністю, а з обережністю, і немає в житті молодої людини більш відповідального, більш значного, більш впливаючого на все життя рішення, ніж рішення вступити в шлюб і вибір супутника життя. Від цього рішення буде залежати — проживе людина це життя радіючи чи з смутком і сльозами; почерпне в шлюбі нові сили, чи навпаки.

 

Філологічні корені терміну «шлюб» ідуть в глибину віків. На давньоросійській мові слово «брачити» означало відбирати хороше і відкидати погане. Тому надалі і виникла деяка двозначність слова «брак»: і в сімейному праві, і в простій мові — «забракований товар». Більш влучним є позначення шлюбного союзу в українській мові терміном «шлюб», який походить з давньослов'янського слова"сълюб", що означає "урочисту обіцянку" ("сълюбитись" — домовлятися).

Шлюб має ряд конкретних ознак:

Перше: шлюб — це союз жінки і чоловіка, який знаходиться під захистом держави. Це не договір, не угода, а союз.

Друге: шлюб —  це союз, в якому перевага віддається одному партнеру.

Третє: шлюб - це добровільний союз. Вступ до шлюбу вільний і добровільний, так само як вільно і розірвання шлюбу.

Четверте: шлюб —  це рівноправний союз. Чоловік і жінка, котрі вступають у шлюб рівні між собою як щодо особистих прав, вибору професії, виховання дітей, так і щодо спільно нажитого майна.

П'яте: шлюб — це союз, що укладається у встановленій державою формі,  державні органи, які реєструють шлюбний союз, пред'являють до нього ряд вимог.

Шосте: шлюб — в принципі, довічний союз, спрямований на утворення сім'ї, народження та виховання дітей, члени якого пов'язані взаємною моральною і матеріальною підтримкою.

Отже, Шлюб - це вільний, рівноправний і, в принципі, довічний союз чоловіка і жінки, який укладається у встановленому законом порядку та має на меті створення сім'ї і який породжує між подружжям взаємні права та обов'язки.

Сім'я - це більш складна система взаємовідносин, взаємозв`язків, взаємних обов`язків. Сім`я – це мала соціальна група суспільства, заснована на подружньому союзі і родинних зв'язках, тобто відносинах між чоловіком і дружиною, батьками і дітьми, братами і сестрами, та іншими родичами.

Сім'я є природним середовищем первинної соціалізації людини, джерелом її матеріальної та емоційної підтримки, засобом збереження і передання культурних цінностей від покоління до покоління.

 «Сім'я» і «Шлюб» - це різні поняття, але між ним існує тісний зв'язок: шлюб - це інститут, що допускає чоловіків і жінок до сімейного життя,сприяє побудові більш врівноважених відносин між подружжям.

         Так буває, що шлюб відбувся, а сім`ї не має; а може бути, що і реєстрація була і сім`я є і діточки вже народилися, а подружнього союзу так і не відбулося.

Благополуччя сiм'ї залежить вiд засвоєних ролей чоловiка i дружини, батька i матерi. Знання i уявлення про себе як людину iз специфічними для чоловiка i жiнки потребами, цiннiсними орієнтаціями, мотивами, iнтересами i формами поведiнки, а також уявленнями про сiмейне життя.

Будьте щасливі!

Далі буде

 

Категория: Мои статьи | Добавил: Laviniya (04.09.2013)
Просмотров: 451 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Поиск

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0